سرچشمه زلال محبت انسانها!

مجموعه ای بود که خیلی دوستش داشتم و خیلی مفید و خاطره انگیز بود برام. خانه سبز رو میگم.  این حرفی رو که خسرو شکیبایی فقید مدام تکرار میکرد خیلی تو ذهنم ماندگار شد: " حرف سرچشمه زلال محبت انسانهاست." و اینکه با صدای خاص و گرمش میگفت "عاطفه با من حرف بزن".

حرف نزدن ما با همدیگه گاهی میتونه شکافی بینمون ایجاد کنه که با اصرار به ادامه، این شکاف عمیق و عمیق تر میشه تا میشه آفت روابط ما. گاهی که از عزیزانمون دلخور میشیم و عنوان نمیکنیم همین اتفاق می افته تا اینکه سیاهی فاصله سایه اش رو روی روابطمون پهن میکنه و ما رو از هم دور میکنه. توی یکی از قسمتهای این مجموعه به نظر من کم نظیر نزدیک عید بود و خانم ها و آقایون ساکن خانه سبز سر اینکه مسافرت به کدوم سمت برن بحثشون شده بود. اگه اشتباه نکنم خانم ها جنوب و آقایون شمال رو پیشنهاد میکردند و کار بالا گرفت و خانم ها تو خونه عاطفه و آقایون تو خونه آقا جون جمع شدند و به اصطلاح رفتند قهر. البته تو خانه سبز کسی حق نداشت که موقع قهر حرف نزنه. مدتی این روال ادامه داشت تا اینکه یک روز با یه حرکت "علی کوچک ما" این جریان ختم به خیر شد. علی یک شیشه نوشابه سیاه رو به دست گرفت و رفت پیش عاطفه و بهش گفت: " زندایی بخوریدش لطفا و ببینید که تهش هیچی نیست". عاطفه خورد و دید که سیاهی نوشابه محو شد و تهش هیچ سیاهی نموند و زلال و شفاف شد. ساکنان خانه سبز اذعان کردند که ته این همه بحث و مشاجره در واقع چیزی نبوده و با از بین رفتن خودبینی و احترام به نظر همدیگه این سیاهی از بین میره و زلالی محبت بینشون باز نمایان میشه. عاطفه گفت مهم مقصد نیست. مهم سفره و با هم بودن ما.

گاهی به خاطر هیچ و فقط به خاطر هیچ روابطمون همینطوری دچار مشکل میشن و گاهی تا زوال هم پیش میرن. به خودمون میایم میبینیم ما موندیم و یک عالم دوری و یه کرور فاصله و یه عالم غم. وقتی برمیگردیم و به سرمنشاء اختلافات نگاه میکنیم و پرده خودبینی و لجبازی رو کنار بزنیم زلالی محبت رو میبینیم که منتظره ما طلب کنیمش و باز به سمت با هم بودن بریم.

/ 33 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فروشگاه اینترنتی لباس زیر ترمه

لذت یک خرید آسان و مطمئن در کنار همسرتان با قیمت های مناسب را در سایت ما تجربه کنید . جدید ترین مدل های لباس خواب ترک ، تاپ و شلوارک ، ست و جوراب های فانتزی ، ساپورت ، لباس های زیر مردانه و زنانه و ... خرید به صورت پستی در فروشگاه ترمه . وبلاگ اطلاع رسانی فروشگاه ترمه جهت پاسخگویی به سوالات شما عزیزان : http://www.termeh-shop.blogfa.com

پونه

سلام خوبی خبر نی نی دارشدنتو رو از هاله بلاچه شنیدم گفتم بیام تبریک عرض کنم در ضمن به این هاله بگو حالا حالاها نوبتش نمیشه بیخودی صابون به دلش نماله

پونه

ایشالا که زوده زوده زود خوب بشه اکثر بچه ها اولش این مشکل رو دارن.

هاله بانو

سلام البته با کلی تاخیر خوبی؟ منم خوبم مرسی می بینی این پونه هی می زنه تو برجک من[نیشخند]

هاله بانو

خدا رو شکر که نیکا بهتره امیدوارم زودتر مرخص بشه

رها

رها جون جونیم سلام من اومدم قربونت برم دلم برات تنگیده بودا[بغل]

ريحان

سلام رها جون من تعریفت رو کلی شنیدم و اومدم اینجا [زبان][قلب]